Kaszerowanie (klejenie)

Słowo „kaszerowanie” w zależności od profesji może oznaczać co innego. W przypadku wizytówek jest to łącznie dwóch lub trzech warstw papieru.

Możemy ze sobą skleić dwa arkusze tego samego papieru aby uzyskać wizytówki grubsze od standardowych. Najgrubszy papier jaki można zastosować w przypadku druku offsetowego to 350g. Gdy skleimy ze sobą dwa arkusze takiego papieru to uzyskamy grubość 700g. Taka wizytówka nie może zostać niezauważona.

Kaszerowanie połączone z tłoczeniem

Jeśli na jednej z warstw zastosujemy tłocznie to po sklejeniu z drugim arkuszem papieru uzyskamy z jednej strony płaską powierzchnie wizytówk­i co daje nam dodatkowe możliwości.

Klejenie różnych papierów barwionych w masie

Druga opcja to łączenie ze sobą papierów barwionych w masie o różnych kolorach. Najczęściej przód wizytówki robimy biały aby podstawowe dane firmy były czytelne. A tył wizytówki może być innego koloru dzięki czemu uzyskamy ciekawsze kompozycje. Wizytówki kaszerowane to bardzo luksusowy produkt. Szczególnie gdy połączymy ze sobą dobrej jakości druk i ekskluzywne papiery.

Kreatywne łączenie technik

Kaszerowanie możemy łączyć z innymi technikami druku. Na takich wizytówkach możemy zastosować druk wypukły, tłoczenie, złocenie czy też lakier wybiórczy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też wycięcie w jednej warstwie papieru jakiegoś elementu.

Wycena wizytówek kaszerowanych

W przypadku wizytówek kaszerowanych możemy zastosować dużo różnych papierów i różnych technik druku dlatego wyceniamy je indywidualnie na podstawie przesłanego projektu.

Comments are closed.