Lakier wybiórczy

Jednym ze sposobów uszlachetniania wizytówki jest lakier. Występuje kilka rodzajów lakierów. Najczęściej spotykanym jest lakier utrwalany promieniami UV stąd nazwa lakier UV. Wizytówki możemy lakierować całościowo lub wybrane elementy. Lakier nałożony na wybrane elementy nazywamy lakierem wybiórczym.

Laminowanie lakierowanych wizytówek

Wizytówki z lakierem wybiórczym najpierw foliujemy, stosując folię matową a dopiero potem nakładamy lakier. Błyszczący lakier wybiórczy jest lepiej wyeksponowany na matowej folii. Dodatkowo folia zabezpiecza druk i dodaje sztywności wizytówce. Powoduje również że wizytówki są miłe w dotyku.

Możemy zastosować folię matową standardową lub folię typu Soft Touch nazywaną czasem folią aksamitną. Folia Soft Touch jest grubsza i charakteryzuje się pogłębionym efektem matowym. Jest też bardziej odporna na zarysowania. Folia aksamitna jest delikatna i jedwabista w dotyku.

Lakier podkreśla kolory

Lakier UV wyostrza i podkreśla te fragmenty na które zostanie nałożony. Najczęściej nakłada się go na logo i nazwę firmy czyli na elementy na które chcemy zwrócić szczególna uwagę.

Lakier wybiórczy możemy także położyć na ciemne tło wizytówki (apla). Uzyskujemy w ten sposób bardzo ciekawy efekt, podobny do znaku wodnego, lakier mieni się patrząc na niego pod różnym kątem. Powierzchnia polakierowana jest śliska co jest wyczuwalne pod palcami.

Precyzyjnie położony lakier UV

Oferujemy druk indywidualny wizytówek z lakierem UV. Jest on droższy i dużo lepszej jakości niż druk na arkuszach zbiorczych gdzie montuje się razem kilkudziesięciu klientów na jednym arkuszu. Jest to propozycja dla wymagających osób, które cenią sobie wysoką jakość wizytówek.

Comments are closed.